7 pomysłów na małą łazienkę

Galeria inspirujących zdjęć

Małe potrafi być piękne. Dotyczy to także łazienek. Prezentowane zdjęcia dowodzą prawdziwości tego stwierdzenia. Wybraliśmy dla Ciebie 7 aranżacji łazienek, które nam się najbardziej spodobały.

Źródło : muratordom.pl

Biel z odrobiną zieleni. Chłodne barwy powiększają pomieszczenie. Podobne umiejętności ma światło o chłodnej-białej barwie. W takim świetle łazienka wydaje się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości. Stylizacja: Helena Radziejewska-Szwaj.
Podwieszana miska ustępowa, umywalka, natrysk wydzielony szklanymi przejrzystymi taflami – w tej łazience zadbano o to, by podłoga pozostała odsłonięta. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe. Stylizacja: Kamila Obielecka.
Najprostszym sposobem na powiększenie małej łazienki jest wykończenie jej materiałami o jasnych barwach. Tu wykorzystano białe płytki o zróżnicowanym wzorze – wklęsłym na ścianach, a wypukłym na suficie. Projekt: Justyna Smolec, Architektura & Design.

W łazience wykończonej białymi płytkami ceramicznymi uwagę przykuwa wnęka z marmurowym pasem. Barwny rysunek na kamieniu przypomina obraz. Jest on nie tylko ozdobą łazienki, ale także sposobem na poprawienie proporcji zbyt wąskiego wnętrza. A to dzięki zacieraniu granicy między ścianami wyznaczającymi jego długość i szerokość. Projekt: Izabela Bucka-Szczepańska, Barbara Leśniak, Pracownia projektowa KRAFT.

Wbrew pozorom w małej łazience nie wyglądają najlepiej małe płytki i urządzenia. Tutaj duża umywalka oraz glazura i terakota pokaźnych rozmiarów sugerują, że wykańczając nie trzeba było szukać rozwiązań w skali mini. Mozaika, pełniąca funkcję ozdobną, pojawia się tylko na jednej ze ścian kabiny prysznicowej. Projekt: Monika Klimek.

Kabina prysznicowa i wanna mogą zmieścić się nawet w niedużej łazience o powierzchni około 4 m2.. Kontrast bieli i czerni wykończenia łagodzi niebieskie światło LED, które tworząc pionowy ulotny pas przy podłodze powiększa strefę kąpielową. Projekt: Kinga Iwanicka.

Chłodna szarość gresu, duże lustro, natrysk zamknięty przez przezroczyste szkło – to sprawdzone powiększacze przestrzeni. Tym razem ich programowy chłód ogrzewa ciepła barwa drewna egzotycznego ułożonego na podłodze.