Pomysł na salon – kamień dekoracyjny

Pomysł na salon – jak stosować ścienny kamień dekoracyjny?

Pomysł na salon – zadbaj o spójność aranżacji

Kamień dekoracyjnyKamienie dekoracyjne stanowią ciekawą alternatywę dla farb i tapet. Na rynku dostępne jest wiele ich wzorów – od skalnych stosów, luźno ułożonych murków po przypominające wyglądem szczapy drewna. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy określić wiodącą stylistykę salonu. Kamienie dekoracyjne wyglądające jak skalne odłamki sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, w otoczeniu mebli wykończonych aplikacjami ze stali. Kremowe i beżowe murki lub polana drewna współgrają z cieplejszymi aranżacjami w kolorach ziemi.

Pomysł na salon – miej na uwadze rozmiar pomieszczenia

W dużych, przestronnych salonach możemy pozwolić sobie na wykonanie dekoracji z kamienia na całej połaci jednej ze ścian. W małych pomieszczeniach taka jego ilość może być przytłaczająca. Zaleca się wówczas stosowanie kamienia na wybranych fragmentach ścian w formie poziomych lub pionowych pasów. Okładziny świetnie sprawdzają się także na niskich przepierzeniach czy wąskich ściankach działowych.

Pomysł na salon – nadaj przestrzeni charakter

Kamień dekoracyjnyPoprzez zastosowanie ściennego kamienia dekoracyjnego można wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeżeli salon łączy się z jadalnią, okładzina kamienna podkreśli granice części, w której jemy. Podobny trick można zastosować również w dużych pokojach dziennych, gdy potrzebujemy oddzielić strefę pracy od miejsca wypoczynku.

Kamień dekoracyjny – montuj jak specjalista

Ważne, aby prawidłowo przygotować podłoże poprzez oczyszczenie go z resztek różnych materiałów czy pyłu. Ścianę dobrze jest zagruntować i dopiero wtedy przystąpić do przyklejania płytek. Mocujemy je do ściany zaprawą klejową elastyczną, a następnie fugujemy w zależności od rodzaju okładziny. W celu uniknięcia zabrudzeń, fugowanie należy wykonywać przy użyciu zaprawy o konsystencji tzw. „mokrej ziemi”, używając do tego tacki i specjalnej kielni fugówki.

Kamień dekoracyjny Texax, imitujący strukturę drewna, jego naturalność i lekkość. Będzie świetnym dopełnieniem aranżacji czerpiących ze stylistyki rustykalnej i skandynawskiej. Wycena indywidualna, Stone Master.

Imitujący naturalny kamień dekoracyjny Qubo Frost w ciekawym beżowym kolorze. Nowoczesny wygląd, lekkość, szeroka gama kolorystyczna oraz łatwy montaż. 81 zł (opak. 12 szt.), Incana/DecoMania.pl.

Kamień dekoracyjny Palermo, doda ciepłego uroku charakterystycznego dla sycylijskiej architektury, płytki dostępne w kolorze białym i grafitowym, sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji. Wycena indywidualna, Stega.

Kamień dekoracyjny Venezia Stegu. Fot Stegu.

Kamień dekoracyjny Bergamo Grafit Stone Master. Fot. Stone Master.

Kamień dekoracyjny Sierra Arctic marki Incana. Fot Incana/Decomania.pl.