Kamień w łazience

Kamień do łazienki: efektowny materiał na ściany i podłogi

Kamień w łazienceKamień naturalny coraz częściej znajduje zastosowanie w łazience. Wykorzystywany jest na okładziny ścian i podłóg, ale możemy sobie również sprawić kamienną umywalkę albo wannę.

Kamień naturalny to doskonały materiał na ściany i podłogi w łazience. Jest trwały i solidny dlatego przetrwa lata i dobrze zniesie skutki codziennej eksploatacji. Wystarczy go odpowiednio zaimpregnować, a następnie powtarzać zabieg pielęgnacyjny raz na kilka lat.

Kamień naturalny jest nie tylko solidny, odporny i trwały, ale również bardzo elegancki i dekoracyjny. Sprawdzi się jako okładzina ścian i podłóg, a jednocześnie oryginalna i niepowtarzalna (każdy slab kamienny jest inny!) dekoracja. Wystarczy czasem fragment ściany wykończony kamieniem, aby nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. Dlatego tak często i chętnie po kamień naturalny sięgają architekci i wykorzystują w projektach łazienek marmur, onyks, trawertyn, a nawet bazalt czy agat.

Źródło: lazienka.pl

Łupanka „Guam” w wygodnych do montażu panelach zdobi ścianę nad umywalkę. Proj. Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Na ścianach i podłodze zastosowano płyty trawertynu w beżowym odcieniu z efektownym rysunkiem kamienia. Proj. Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.

Onyks na ścianie wygląda jak obraz. To nie tylko solidna okładzina, ale także efektowna dekoracja wnętrza. Proj. Kuba Kasprzak i Paweł Pałkus. Fot. Bartosz Jarosz.

Białe otaczaki na ścianie z wanną to kamienie efektowne, ale także akcentujące minimalistyczny styl i klimat SPA łazienki w sypialni. Proj. Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

We wnęce na ścianie pięknie prezentuje się łupek. Jego barwy dobrze korespondują z kolorem płytek ceramicznych. Proj. Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.

Łupek kwarcytowy na ścianach zastosowano w kilku miejscach tej łazienki. W zestawieniu z fornirem oraz czarnym szkłem wygląda zjawiskowo. Proj. Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.