Płytki jak beton. Zobacz 10 modnych kolekcji

Zwolennicy prostoty, stylu nowoczesnego i loftowych wnętrz będą nimi zachwyceni. Płytki o wyglądzie betonowych, surowych powierzchni są oryginalne i bardzo modne.

Coraz więcej producentów wprowadza do kolekcji takie właśnie płytki ceramiczne i gresowe. Są szare, mają surowy wygląd i rysunek przetartego betonu; niekiedy nawet z charakterystycznymi zaciekami czy nierównościami. Szorstkie lub gładkie, jak niewykończony albo przeciwnie – zacierany, gładki beton. Są odważne, oryginalne i nietuzinkowe. A do tego bardzo modne. Wybierają je nie tylko zwolennicy nowoczesnych, wizualnie chłodnych aranżacji, ale także urządzający klimatyczne wnętrza w stylu loft.

Płytki jak beton, mimo, że cieszą się obecnie popularnością, będą wyborem na lata. Szare tło aranżacji można ocieplić drewnem, albo ożywić kolorem dodatków.

Źródło: lazienka.pl

Szare płytki Nirrad Grys z oferty Ceramiki Paradyż o surowym wyglądzie prawdzą się w loftowej aranżacji. Fot. Ceramika Paradyż.

Szare płytki Nirrad Grys z oferty Ceramiki Paradyż o surowym wyglądzie sprawdzą się w loftowej aranżacji. Fot. Ceramika Paradyż.

Płytki z kolekcji Loft marki Ceramstic to modna propozycja do nowoczesnych loftowych wnętrz. Wzór płytek do złudzenia przypomina betonową powierzchnię. Fot. Ceramstic.

Płytki z kolekcji Oficina marki Imola Ceramica to nawiązanie do miejskiego stylu oraz wystroju kamienic. Fot. Imola Ceramica.

Szarą powierzchnię płytek z kolekcji Cuban/Cube marki Opoczno ożywiają szklane dekory w lazurowym odcieniu. Fot. Opoczno.

Płytki Cement z kolekcji Livingstone marki Tubądzin wiernie naśladują surowy wygląd betonowych powierzcni. Fot. Tubądzin.

Loftowe szarości to kolor płytek z kolekcji Bino marki Cersanit. Fot. Cersanit.

Bergen z katalogu firmy Cersanit to kolekcja inspirowana stylem skandynawskim. Płytki gresowe zdobi przetarty rysunek betonu. Fot. Ceramstic.

Z kolekcji Creta firmy Fab Ceramiche. Szare płytki nadają łazience modny, loftowy wygląd. Fot. Ceramiche.